WhatsApp Neden Çöktü?

 

whatsapp

 

WhatsApp indir. WhatsApp neden kaldırıldı? WhatsApp neden çöktü? WhatsApp indir Samsung, WhatsApp indir iPhone

Geçen aylarda Facebook tarafından satın alınan WhatsApp’ın sunucularında yaşanan bir arıza sebebiyle uygulamaya olan erişim kesildi.  Henüz WhatsApp’tan yaşanan sorunla ilgili bir açıklama gelmedi. Fakat internetten gelen bilgilere göre sorunun global olduğu ve hala süren sorunun büyük bir problem olduğu bildiriliyor. Sunucularda yaşanan çökmeden dolayı kullanıcılar birbirleriyle iletişim kuramıyor ve mesaj gönderemiyor.
Whatsapp, dün akşam saatlerinde Windows Phone uygulama mağazasında yayından kaldırıldı. Uygulamaya erişmeye çalışan kullanıcılar ‘We couldn’t find a match. Try a different spelling or search term’ yani ‘aradığınız içerik bulunamadı’ uyarısıyla karşılaşıyor.  Whatsapp’ın neden Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 işletim sistemlerinden kaldırıldığı ise bilinmiyor. Uygulamayı Whatsapp’ın resmi internet sitesiwww.whatsapp.com indirmeye çalışan kullanıcılar, şirketin herhangi bir uyarısıyla karşılaşmıyor; ancak site üzerinden uygulamayı indirmek isteyenler uygulamanın veritabanında yer almadığına dair bir mesaj görüyor.

WHATSAPP YÜKLÜYSE KALDIRMAYIN

Halihazırda Whatsapp’ı Windows Phone’lu cihazlara yüklü olan kullanıcıların uygulamalarını en azından şimdilik kaldırmamasında fayda var; zira Whatsapp’ı yüklü olanlar uygulamayı kullanabiliyor. Ancak uygulama mağazada yer almıyor.

Şimdi gözler Facebook veya Whatsapp yetkililerinden gelecek açıklamaya çevrilmiş durumda.

 

Whatsapp’ın Güncellenme İhtimali Var

Whatsapp bizlere sunduğu ayrıcalıklar gerekçesiyle önemi gidip artıyor. Sesli mesajları ve metin mesajlarını, telefona göre çok fazla daha hızlı bir şekilde göndermesi ve herhangi bir TL veya paket yememesi ise insanların Whatsapp’ı kullanmalarındaki en mühim faktörlerden bazıları. Hatta birden fazla kişinin artan Whatsapp uygulamasıyla, mesaj veya arama hakkı yokken, bu işlerini Whatsapp’tan yürüttüğünü görebiliriz. Birçok insanın da bu uygulamaya üye olması, uygulamayı daha kullanışlı hale getiriyor. Zira tüm özellikler iki Whatsapp arasında olabiliyor. Fakat bunun açığı çok fazla hissedilmiyor çünkü akıllı telefonlara sahip olan insanların çoğunda bu tatbikat olağan .Tablet ve telefon sürümünün yenileneceği ile alakalı tartışmalar biraz daha belirginleşti. Gelen haberlere göre çeşitli yeniliklerle birlikte yeni sürümü gelecek. 400 milyon kullanıcıya sahip olan Whatsapp kullanıcılarını yakından ilgilendiren olan yeni sürümün, yeni özellikleri ve güncellemeleri şu şekilde ;iOS 8 için hızlı yanıt özelliği (uygulamayı açmadan yanıt verebilme) (widget gibi) Gece modu ile gözlerin yorulmaması için, gözleri daha az yoran tasarımlar kullanılacak.

SnapChat gibi temizleme özelliği, görüntüyü ayarlamaya bağlı, otomatik olarak kaldırabilecek. Güncellemelerin yakın bir tarihte yapılması beklenmekte . Tartışmalar her ne kadar belirginleşse de herhangi resmi bir bildiri yapılmadı. Bu yüzden özellikle Whatsapp kullanıcılarının çok büyük bir umutla bu haberi beklememesi lazım gelir . Çünkü gerçekleşmediği takdirde çok büyük bir hayal kırıklığına neden olabilir.

Her ne kadar sadece bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak görünse de yaklaşık 400 milyon kişinin kullandığı ve azımsanamayacak sayıdaki kullanıcının sadece WhatsApp üzerinden iletişim kurduğu şu günlerde yaşanan bu aksaklık birçok kişiyi zor durumda bıraktı.

Şimdilik WhatsApp’ın sunucularında yaşanan bir arıza sebebi ile bu aksaklığın yaşandığı düşünülse de şirket yetkililerinden henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Tahmin edilen ise WhatsApp’a gelecek olan bir güncelleme sonucu bu hatanın yaşandığı. Tahmin edilen güncelleme ile uygulamadan beklenen ise başta iOS 8 için hızlı cevap özelliği yani siz her seferinde whatsapp’ı açmadan dilediğiniz kişi ile iletişim kurabilme imkanı. Beklenen bir diğer özellik ise özellikle gece kullanımı sıklaşan WhatsApp’a “Gece modu” özelliğinin yeni bir tasarım ile karşımıza çıkması.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi henüz resmi bir açıklama gelmemekle birlikte güncellemenin kısa sürede gerçekleşmesi bekleniyor.

WhatsApp indir. WhatsApp neden kaldırıldı? WhatsApp neden çöktü? WhatsApp indir Samsung, WhatsApp indir iPhone

WHATSAPP İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

 

Hürriyet

 

Bunları da sevebilirsiniz...

Yorumlar