Spartacus ta En Unutulmaz 10 Ölüm

 

Spartacus en unutulmaz anlar

Spartacus tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de izlenme rekorları kırmış bir diziydi. Bu dizinin 3 sezonu boyunca birbirinden unutulmaz anlar yaşandı. Birçoğunu izlemek mide gerektirse de hakkını vermek lazım sağlam diziydi. Gerek cinsellik gerek şiddet konusunda hiçbir şeyden çekinilmeden bazı ülkelerde yasaklanmasına rağmen dizi çizgisini hiç bozmadı. İşte bu efsane dizinin en unutulmaz 10 ölümü

10. Gannicus

Gannicus-300x168

Gannicus dizinin en efsanevi savaşçılarından biriydi. İsyan başladıktan sonra Spartacus onun başa geçmesi için çok ısrar etse de bunu hep reddetti. Son savaşa birkaç saat kala Gannicus bunu kabul etti. Crassus’un ordusuna arkadan saldırmak için grubunu topladı. Caesar tarafından ele geçirilene kadar yüzlerce romalıyı öldürdü. Fakat sonunda kölelikten liderliğe kadar çıkan hayatı sona erdirildi.

9. Naevia

Naevia-300x168

Crixus’un sevgilisi olan Naevia, Crixus’la beraber birçok Romalı’yı öldürdükten sonra, son savaşta Ceasar ile karşılaşıyor ve Ceasar onu kendi kılıcıyla öldürüyor. Buna çokta üzülen olmadığı da bir gerçek çünkü Naevia dizide en az sevilen karakterler arasında bulunuyordu.

8. Spartacus’un öldürdüğü bir Roma askeri

Some-Captured-Roman-Soldier-Non-entity-Death-300x168

Crixus’un ölümünden sonra Spartacus Roma’lı esirlerine karşı arena oyunları başlatıyor. Crixus’un anısına muhteşem bir gösteri olan bu dövüşlerde Spartacus’un bir Romalı’yı arkasından zıplayıp iki kılıcını da kafatasının arkasına saplayıp gözlerinden çıkartıp öldürdüğü sahneyi birçoğunuz unutmamıştır.

7. Tullius

Tullius-300x168

Tullius, Batiatus’un düşmanı çok zengin bir adamdı. Capua’ya yapılan büyük arenanın da sorumlusuydu fakat kendi yaptırdığı bu arenada işkence edilip oraya kilitlendi.

6. Glaber

Glaber-300x169

Spartacus’un yakalanıp köle haline getirilmesinin başında olan Glaber, Spartacus ve takipçilerini bir dağda tuzağa düşürmüştü. Fakat sonunda Spartacus kılıcını ağzından sokarak general Glaber’i öldürdü.

5. Varro

Varro-300x168

Varro, karısı için gönüllü bir şekilde gladyatör olmuştu. Çok uzun bir süre yaşayamayacağı zaten dizinin gidişatından da anlaşılıyordu. En iyi arkadaşı Spartacus tarafından öldürülmek zorunda kaldı. Ölüm şekli boynunun yanından hayati organlarını paramparça edecek şekilde kılıcın sokulmasıydı.

4. Theokeles

Theokoles-300x207

Ölümün gölgesi diye adlandırılan arenanın yenilmezi Theokeles ile Crixus ve Spartacus’un düellosu en unutulmazlar arasındadır. Oenomaous ona karşı durup arenadan sağ ayrılabilen tek kişiydi. Crixus tek başına dövüşmek istese de Spartacusla beraber dövüşmesine karar verilmişti. Güzel bir Crixus Spartacus çalışmasıyla düelloda Theokeles’i yendiler. Bu savaştan sonra Spartacus yağmuru getirerek “Slayer of the Shadow of Death and Bringer of the Rain” ünvanını kazandı.

“The Slayer of the Shadow of Death and bringer of Rain” – See more at: http://www.top-ten.tv/usa-tv-series/top-ten-deaths-in-spartacus/#sthash.sQaU8YNF.dpuf

3. Sabinus

Sabinus-300x164

Tiberius’un arkadaşı olan Sabinus, Tiberius’u babası Markus Crassus’un emirlerini yerine getirmesi konusunda cesaretlendiriyordu. Kendi askerleri tarafından acımasızca öldürüldükten sonra Tiberius tamamen acımasız bir insana dönüştü.

2. Sedullus

Sedullus-300x168

Germenlerden olan Sedullus, Spartacus’un ordusu arasında kısa sürede Germenlerin lideri oldu. Spartacusla arasında bir sorun yoktu fakat bir kutlama sırasında Naevia’ya tecavüz etmeye kalkıştığında Naevia onu bıçakladı. Naevia’nın suratını kesmekle tehdit ettikten sonra Agron tarafından durduruldu. Fakat Agron’u yere yatırıp yumruklamaya başladığı sırada bunu izleyen Crixus gerçeği öğrenip Sedullusla dövüşmeye başladı. Ortalık karışınca Spartacus devreye girer ve kılıcının tek hamlesiyle Sedullus’un suratını keser atar ve beyni açığa çıkar.

1. Crixus

Starz Contents

Capua şampiyonu Crixus’un ölümü en acımasız ölümlerden olmayabilir fakat kesinlikle en unutulmaz ölümdür. Marcus Crassus’un oğlu Tiberius’un başını kestiği ve Naevia’nın gözü önünde kafasının uçmasıyla gerçekleşmiştir.

Spartacus ta En Unutulmaz 10 Ölüm – ComeSpan

 

Bunları da sevebilirsiniz...

Yorumlar