Akıllı Telefonu Soğuktan Korumanın 10 Yolu

 
Akıllı Telefonu Soğuktan Korumanın 10 Yolu

Akıllı Telefonu Soğuktan Korumanın 10 Yolu

 

Çoğumuzun hayatının bir parçası haline gelmiş olan akıllı telefonlar hem çok sıcaktan hem de çok soğuktan olumsuz yönde etkilenebiliyorlar. Uzun süre soğuk havaya maruz kalan mobil cihazlar en çok ekran donması, renklerin bozuk görünmesi ve pilden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Prestigio, akıllı telefonları soğuktan korumak için kullanıcıların yapması gerekenleri bir araya getirdi.

İşte akıllı telefonu soğuktan korumanın 10 yolu:

 

1. Çantanızda taşıyın

Akıllı telefonlarınızın ekranlarının ve pillerinin soğuktan kaynaklanan hasarlara maruz kalmaması için özel kılıflarının içinde ve mümkünse çantanızın içinde taşıyın.

 

2. Uyku modu yerine kapalı tutun

Akıllı telefonunuzu soğuk bir ortamda uzun bir süre kullanmayacaksanız, uyku modunda bırakmak yerine tamamen kapatın.

 

3. Açmadan önce bekleyin

Cihazınız çok soğuk bir havaya maruz kaldıysa ev ya da ofisinize geldiğinizde cihazı hemen açmak yerine kullanmadan önce ortam sıcaklığına uyum sağlaması için biraz bekleyin.

 

4. Vücudunuza yakın tutun

Akıllı telefonların ekranları soğuk havadan etkilenmeye çok müsaittir. Soğuk havada dışarıdayken telefonunuzu vücudunuza yakın bir konumda taşırsanız, vücut sıcaklığınız cihazınızın korunmasına yardımcı olacaktır.

 

5. Kulaklık kullanın

Akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmadan görüşmelerinizi bir bluetooth kulaklık ile yapabilirsiniz. Böylece cihazınız doğrudan soğuğa maruz kalmamış olur.

 

6. Araçta bırakmayın

Koruma kılıfı ya da çanta içinde olsa bile mobil cihazlarınızı soğuk havalarda arabanızın içinde bırakmayın.

 

7. Isıtıcı önüne koymayın

Soğuk bir ortamdan eve ya da ofise geldiğinizde cihazınızı ısıtmak için asla bir ısıtıcı önüne koymayın.

 

8. Zorunlu olmadıkça kullanmayın

Hava sıcaklığının çok düşük olduğu yerlerde cihazını ne kadar az kullanırsanız hasar görme olasılığı da o kadar düşük olur.

 

9. Çalışmaya zorlamayın

Eğer cihazınız donduysa ya da kendi kendini kapattıysa tekrar çalıştırmak için zorlamayın. Sıcaklığın normal seviyede olduğu bir ortama gidip bir süre cihazın ısınmasını bekledikten sonra yeniden çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

 

10. Yedek pil bulundurun

Eğer zor hava koşullarında bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız soğuktan kaynaklanacak olası bir pil arızası durumuna hazırlıklı olmak için yanınızda bir yedek pil bulundurmanızda fayda var.

 

 

Akıllı Telefonu Soğuktan Korumanın 10 Yolu – ComeSpan

 

Bunları da sevebilirsiniz...

Yorumlar